Zateplování fasád

Zateplení domu přináší celou řadu nesporných výhod. A nemusí se jednat pouze o úsporu nákladů na bydlení. Jen je nutné zvolit vhodný postup i materiál.

Zateplování fasád

Jistě jste se už ve svém životě několikrát setkali s různými mýty a nesmysly, jejichž přijetí by mohlo v mnoha případech pochopitelně znamenat více škody nežli užitku. Některé zavádějící informace jsou na první pohled spíše úsměvné, ale u některých si nemusíme být tako docela jisti. Záleží na tom, o jaký se jedná obor. Jestliže nejste odborníky ve stavebnictví, můžete být snadno mystifikováni některými omyly, které se šíří kupříkladu o zateplování budov.

  • Co je tedy cílem zateplení?
  • Zabránit zbytečným únikům tepla.
  • Efektivním způsobem snížit náklady na energetický provoz domu.
  • Zvýšit životnost celé budovy.

Vzhledem k tomu, že zateplení domu má přinášet konkrétní výhody, je také nutné používat vhodný materiál.

Zateplit lze i kamennou budovu

Někteří majitelé starých domů a venkovských stavení jsou také přesvědčeni, že u těchto staveb není efektivní zateplení v podstatě možné. A to z důvodu použitého stavebního materiálu.

  • Je to naprostý omyl.
  • Zateplit lze v podstatě každý objekt.

Problémem tedy nejsou plné cihly, nepálené cihly, plynosilikátové tvárnice. Zateplení lze provést i u kamenných staveb. V těchto případech je naopak zateplení velice žádoucí, protože zdivo z dříve užívaných materiálů nemá dostatečně tepelně izolační vlastnosti a tím pádem mohou být obyvatelé domu ohroženi nebezpečnou plísní, která vzniká díky vlhkosti.

  • Pokud chcete mít jistotu, že investice do zateplení bude mít skutečně smysl, pak se obraťte na odborníky, kteří vám poradí s ohledem na konkrétní stavbu.
  • Všeobecné rady se v tomto případě rozhodně poslechnout nevyplácí.

Díky kvalitnímu a odbornému zateplení můžete jakožto majitel domu či budovy získat ještě jeden bonus navíc – tím je zvýšení hodnoty vaší nemovitosti. Což může být vítané tehdy, když se v budoucnu rozhodnete pro hypoteční úvěr anebo pro prodej.