Montáž a dodávka sádrokartonu

Pokud chcete mít realizaci interiéru v novostavbě nebo rekonstrukci zastaralého bytového jádra rychle a kvalitně, pak je ideálním materiálem sádrokarton.

Montáž a dodávka sádrokartonu

Moderním, a přitom léty ověřeným materiálem, který se využívá při budování interiérových součástí novostaveb, je sádrokarton. Přináší velké výhody pro majitele nemovitostí a je velice oblíben pro své vlastnosti i u stavebních firem.

  • Využívá se především na obkládání stěn, sádrokartonové příčky, podhledy i půdní vstupy a vestavby.
  • Sádrokarton je také ideálním materiálem na montáž vestavěných skříní, zárubní i dveří nebo stavebních pouzder pro posuvné dveře.
  • Ze sádrokartonu je možné mít ve svém interiéru i dekorativní prvky nebo rampy pro nepřímé osvětlení.

Důvodů, proč je právě sádrokarton tolik oblíbený, je celá řada. Především se jedná o materiál pevný, odolný a zároveň lehký. Tím pádem je výhodný i pro stavební firmy z důvodů snadné manipulace. Majitel domu jistě ocení dlouhou životnost produktů ze sádrokartonu, skvělé izolační i zvukové vlastnosti a v neposlední řadě i zdravotní nezávadnost.

  • Ta tkví i v tom, že sádrokarton zabraňuje vzniku bakterií či hub a neobsahuje žádné nečistoty.

Materiál vhodný i do vlhkých místností

Sádrokarton není určen jen pro realizaci novostaveb, ale je s úspěchem využíván i pro rekonstrukce bytových jader jak panelových domů, tak i klasických cihlových budov. A to nejen pro kuchyňské prostory či obývací pokoje. Díky sádrokartonu si můžete nechat vytvořit například koupelnu podle svých představ.

  • Názor, že tento materiál není možné použít do vlhkem ohrožených místností, už dávno neplatí.
  • Moderní sádrokartonové materiály jsou natolik rozmanité, že si můžete vybrat ten, který je přímo určen pro výstavbu do vlhkých interiérových prostor.

Pokud tedy uvažujete o rekonstrukci zastaralých dřevotřískových nebo umakartových bytových jader, pak je sádrokarton přesně tím pravým. Sádrokarton je podle odborníků vhodný všude tam, kde není rekonstrukce nebo realizace podmíněna nosností zdiva.